Vasara un saule: daži zelta likumi, kas jāievēro

vasara

Viens no vasaras priekiem ir ķermeņa lutināšana ar saules peldēm. Gribam saražot iespējami daudz D vitamīna, kā arī iegūt skaistu iedgumu. Galu gla — ir taču patīkami laiskoties svaigā gaisā un izbaudīt saulīti, kas silda. To visi esam gaidījuši tik ilgi, jo ir bijis gan garš rudens, gan ziema. Tāpēc ceram, ka pēc iespējas ātrāk sāksies pludmales sezona.

Tomēr visiem tiem, kuri noskaņoti entuziastiskām saules peldēm, der atcerēties dažus zelta likumus, kas jāievēro, ja negrib, lai saule kaitē, lai cieš veselība un labais izskats.

 

  • Vienmēr jālieto piemērots saules aizsargkrēms

 

Tas noteikti ir pirmais svarīgais nosacījums, lai pasargātu sevi no UV staru kaitīgās ietekmes. Saules aizsargkrēmus jāpielāgo ādas tipam. Konsultāciju sniegs zinošs dermatologs (eraesthetic.lv). Īpaši svarīgs aizsargkrēms ir tieši bērniem, kuri atrodas saulē.

 

  • Jāizmanto galvassega

 

Galva ir jāsargā ikvienam. Saulē galva ātri sakarst, var veidoties karstuma dūriens, ciest vispārējā veselība. Ieteicams izvēlēties vieglu, elpojošu un gaišu galvassegu, labāk ar paplatinātām malām.

 

  • Jāizvairās no sauļošanā pusdienlaikā (11-15)

 

Viskaitīgākais UV starojums parasti ir dienas vidū no 11.00 līdz 15.00. Tāpēc tajā laikā bez vajadzības atrasties saulē nav vēlams, it īpasī bērniem. Saules peldēm labāk izvēlēties citas stundas.

 

  • Pēc sauļošanās āda atbilstoši jāapkopj

 

Vislabāk pēc tam ieiet remdenā dušā, maigi attīrīt ādu ar mazgāšanās līdzekli un pēc tam uzsmērēt kādu krēmu, kas domāts lietošanai tieši pēc sauļošanās. Ja ir jutīgā āda, jāapmeklē dermatologs un jākonsultējas par piemērotu kopšanu.

 

  • Jāuzmana dzimumzīmes un citi ādas veidojumi

 

Tiem, kuru ādu rotā daudz dzimumzīmju vai arī ir citi ādas veidojumi, sauļošanā laikā jābūt īpaši piesardzīgiem. Sauļoties nav ieteicams ilgi un intensīvi. Jāseko līdzi ādas izmaiņām. Dermatologs būtu jāapmeklē ne tikai tad, ja ir kādas izmaiņas ādas veidojumos, bet arī profilaktiski, jo ne visu varam saredzēt un sajust. Tieši sauļošanās ir viens no galvenajiem faktoriem, kas var veicināt ādas vēža rašanos.