Tagad modē ir veselīgs skaistums

mode

Ja pirms desmit un vairāk gadiem modē bija kalsnas un pat slimīgi tievas sievietes, tad tagad šī tendence ir nomainījusies uz formulu “skaists augums ir veselīgs un sportisks”. Un tā reiz ir tendence, kas mani tiešām iepriecina, jo žurnālu lappusēs tik daudz vairs neredzam slimīgi tievas sievietes, kurām pēc tam cenšas līdzināties ikviena jauna meitene, bet gan veselīgas un sportiskas sievietes, kurām ir normāla miesasbūve.

Viņas nevis cenšas dzīvot badā, bet ēst veselīgi, būt aktīvas, veidot skaistu un formīgu ķermeņa siluetu. Un tādu ķermeni var iegūt katra sieviete, ja ievēro sabalansētu diētu un sporto.

Šī tendence noteikti izglābs daudzas jaunietes no krišanas nopietnu slimību valgos — anoreksija, bulīmija, zems pašvērtējums, depresija utt. Veselīga attieksme pret savu ķermeni, aktīvs un sportisks dzīvesveids ir pozitīvas tendences, kas ļauj iemācīties mīlēt savu ķermeni tieši tādu, kāds tas ir.

Pat modes industrija ir atkāpusies no saviem principiem, aizliedzot uz mēles kāpt pārāk kārnām modelēm, jo tas nopietni traumē jaunās paaudzes pašvērtējumu, deformē viņu personības, jo tādu izskatu var iegūt tikai ar vardarbību pret sevi — tā ir drastiska diēta, liela fiziskā slodze, normālu uzturvielu liegšana savam ķermenim.

Protams, ka ir sievietes, kurām šāds ķermenis ir dabas dots, viņas nepakustina ne pirkstiņu, lai būtu tik slaidas. Viņas jau dzimušas priekš modeles karjeras. Tomēr vairumam cilvēku ir tāda ķermeņa uzbūve, ka ļoti izteikts kalsnums nav dabisks un arī izskatās neveselīgi.

Veselība un skaistums slēpjas ne tikai fiziskajās aktivitātēs un vēlamo ķermeņa formu iegūšanā, bet arī rūpēs par savu vispārējo veselību. Tas nozīmē, ka regulāri tiek apmeklēts ģimenes ārsts, ir veselīgs miegs, rūpes par savu ārējo tēlu — ādu, matiem, nagiem utt. Patiesībā jau tas viss ir cieši saistīts. Uzturs ļoti ietekmē gan svaru, gan pašsajūtu, gan vispārējo veselību, gan ādas stāvokli. Bieži vien gadījumos, kad ir ādas problēmas, izsitumi, pumpas un citi nepatīkami simptomi, dermatologs iesaka sakārtot ēdienkarti, atteikties no miltu produktiem, varbūt iepauzēt arī ar piena produktiem, pārbaudīt, vai nav alerģija uz kādu produktu. Dermatologs arī iesaka, kā labāk un saudzīgāk kopt ādu, kā to atveseļot un panākt, ka tā izskatās veselīga.

Tagad modē ir rūpes par sevi — gan fizisko, gan emocionālo veselību. Jo vesels cilvēks ir skaists cilvēks.