Rūpes par slimo tuvinieku arī ir darbs

aprupe

Dzīves triecieni nekad nav paredzami. Problēmas, slimības un nelaimes nāk negaidīti. Tās ir lietas, kas pamatīgi var likt mainīt ikdienu un pat dzīvi. Viena no situācijām, ko negribētu piedzīvot neviens, — kad tuvs un mīļš cilvēks slimības vai nelaimes dēļ nonāk aprūpējamā lomā. Un tas var notikt ar jebkura vecuma cilvēku.

Šoreiz rakstā par to, ko tad īsti nozīmē uzņemties rūpes par slimu tuvinieku, kuram varbūt ir traucētas fiziskās un garīgās spējas. Ko tas prasa no aprūpētāja, ar kādām grūtībām ir jārēķinās.

Skaidrs ir viens — rūpes par tuvinieku ir nopietns un smags darbs.

Ja iedomājamies slimnīcas un speciālās aprūpes iestādes, tad tur strādā daudz cilvēku, kuri apkopj, pieskata, rūpējas. Viņi strādā maiņās, sadala darbus. Rūpējoties par tuvinieku mājās, ir tik cilvēkresursu, cik ir. Varbūt tas ir tikai viens cilvēks, uz kura gulstas visas šīs rūpes.

Vai aprūpi var savienot ar pamatdarbu?

Ja līdz šim ir strādāts pilna laika pamatdarbs, bet paralēli jāuzņemas tuvinieka aprūpe, tad tas var būt liels izaicinājums. Tas nozīmē, ka tagad būs divi darbi — viens pēc otra. Te jāsajūt, kur rast līdzsvaru, lai pietiktu visam spēka, lai nerastos izdegšana, depresija, fizisks izsīkums un citas problēmas, kas ar laiku var kļūt aktuālas. Varbūt ir iespēja samazināt darba slodzi, varbūt daļu rūpju par tuvinieku var uzticēt algotam cilvēkam. Ja slodze ir liela, tā nevis jāpacieš, bet gan jāmeklē risinājumi.

Vai aprūpe ir fiziski pa spēkam?

Līdz brīdim, kad patiešām ikdienā saskaras ar tuvinieka aprūpi, var būt iespaids, ka tas jau nav grūti. Patiesībā tas ir fiziski smags darbs. Ja tuvinieks ir uz gultas vai ratiņkrēslā, tad tas nozīmē, ka daudzas reizes dienā nāksies viņu cilāt, pārģērbt, būs jāmaina pamperi, jārūpējas par ķermeņa tīrību.

Ja aprūpētājs ir sieviete, vēl tāda, kura augumā nav īpaši liela, tad nemaz nav tik viegli regulāri cilāt un apkopt pieaugušu un smagu cilvēku, tie ir vidēji 70 kilogrami. Tāpēc jāseko līdzi, lai šīs rūpes nenodarītu kaitējumu paša aprūpētāja veselībai.

Pareizās higiēnas preces atvieglos aprūpi

Aprūpētājs var ievērojami atvieglot savu ikdienu un rūpes par tuvinieku, ja izvēlas kvalitatīvas un specializētas higiēnas preces. Piemēram, pamperi, kas īpaši piemēroti pieaugušajiem un tiem, kuri saskaras ar inkontinenci jeb nesaturēšanu.

Noderīgu informāciju par šīm higiēnas precēm var uzzināt:

https://www.tena.lv/rupejoties-par-milotajiem/izstradajumi/jaunie-produkti/#.

TENA higiēnas preces ir labi uzsūcošas, pasargās apģērbu un gultas veļu, kā arī sniegs tuviniekam maksimālu komfortu. TENA piedāvājumā ir ne tikai pamperi, bet arī dažāda izmēra uzsūcošie palagi, uzsūcošās biksītes, ieliktnīši. Tāpat pieejami arī kopjoši mazgāšanās līdzekļi.