Par ko jāpadomā pirms zobārsta apmeklējuma

jautājumi pirms zobārsta apmeklējuma

Zobārsts ir jāapmeklē vismaz reizi gadā arī tad, ja nekas nesāp un nav sūdzību. Tā ir ikgadēja rutīna, ko vajadzētu apgūt jau no mazotnes. Vecākiem jāradina bērni, ka zobārsts būs jāapmeklē obligāti, lai veiktu ikgadējo zobu veselības pārbaudi.

Tiešī šī profilaktiskā vizīte ir ļoti būtiska, jo:

  • ļauj ilgtermiņā saglabātu labu zobu veselību;
  • laikus atklāt bojājumus;
  • samazināt izdevumus par zobārstniecību;
  • izvairīties no zobu sāpēm un zobu zaudēšanas.

Par ko jāpadomā un jāparūpējas pirms vizītes pie zobārsta

Lai zobārstniecības apmeklējums izvērstos iespējami patīkami, bez nevēlamiem pārsteigumiem, tad var jau laikus padomāt par to, kā atbilstoši sagatavoties šim notikumam.

 

  • Vizīte pie zobu higiēnista

 

Ieteicams pirms ikgadējās vizītes pie zobārsta apmeklēt arī zobu higiēnistu, jo viņš sagatavos darba vidi zobārstam, atsedzot visas grūti pieejamās vietas, lai neviens pat niecīgākais bojājums nepaliktu nepamanīts. Zobārsts daudz labāk un efektīvāk varēs veikt savu darbu, ja neilgi pirms tam būs veikta zobu higiēna.

 

  • Piemērotas zobārstniecības izvēle

 

Ja jums vēl nav atrasta sava zobārstniecība, kurai esat uzticīgi, par kuras speciālistu darbu nešaubāties, tad tas ir ļoti būtiski, ka vizītei pie zobārsta tiek izvēlēta profesionāla zobārstniecība, kur strādā ar mūsdienīgām metodēm un rūpējas par pacientu fizisko un psiholoģisko komfortu. Lai uzzinātu, kura varētu būt šāda zobārstniecība, noderēs internets un tajā pieejamā informācija un atsauksmes.

 

  • Pienācīga mutes dobuma aprūpe pirms vizītes

 

iztīrīt zobus pirms zobārsta apmeklējumaZobārsts arī ir tikai cilvēks. Tāpēc pret viņu un viņa darbu jāizjūt cieņa. Tas nozīmē, ka pirms vizītes vajadzētu padomāt, ko ēdat, jo specifisku ēdienu aromāts mutē saglabājas ilgi. Tas pats attiecas uz alkoholu. Diez vai zobārsts būs priecīgs, ka jāstrādā, jūtot pacienta paģiraino elpu. Protams, ka loģiski ir arī pirms pašas vizītes veikt kārtīgu zobu un mutes dobuma tīrīšanu, zobus arī izdiegojot. Tas gan jums, gan ārstam liks justies daudz patīkamāk.

 

  • Iepazīsties ar cenrādi

 

Ja dodaties uz zobārstniecību, kur iepriekš vēl neesat bijuši, tad ieteicams laikus iepazīties ar pakalpojumu cenrādi, lai varētu sagatavot aptuveno summu. Zināms, ka zobārsta izmaksas var būt diezgan lielas, tāpēc ne vienmēr būs pie rokas vajadzīgā naudas summa. Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, labāk laikus šo jautājumu noskaidrot un sagatavot naudu, pierēķinot nelielu rezervi, ja nu rodas papildu izdevumi.

 

  • Plānojiet dienu, lai nenokavētu vizīti

 

Kavēt vizīti pie zobārsta nav labais tonis, bet ir liela iespēja, ka tā var notikt, ja nebūsiet savu dienu pareizi saplānojuši. Labāk rezervējiet vairāk laika ceļam, jo var notikt kaut kas neparedzēts, varat iekļūt sastrēgumā. Zobārstniecībā labāk ierasties ar nelielu rezervi, nevis ieskriet pa durvīm ar nokavēšanos, kad ārsts jau pasaucis nākamo pacientu.