Nepieciešamai sporta apavi — kādus pirkt?

sporta apavi

Pēdējos gados plašumā vērsusies tendence vairāk domāt par savu fizisko formu un arī vispārējo veselību. Tāpēc arvien vairāk uz ielām un parkos redzam skrienošus un riteņojošus cilvēkus, sporta klubos pulcējas fitnesa, jogas un citu aktīvo nodarbju cienītāji.

Tomēr, lai varētu ērti un pareizi nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, ir jāsagādā dažas lietas. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka tieši sporta apavu izvēle var sagādāt gana daudz pārdomu un šaubu. It īpaši, ja ar sportu līdz šim nav bijusi cieša saskare. Tāpēc piedāvājam dažus padomus, kā izvēlēties sev īstos sporta apavus. Atceros, ka pats skolā visu sportā izdarīju ar vienām botām (iekšā un ārā visos gadalaikos), uz pavasari jau bija vajadzīga līmlenta, lai saturēt apavus kopā. Tagad zinu, ka tas nebija īpaši gudri.

  • Kādas aktivitātes paredzēts veikt ar konkrētajiem apaviem?

Nevajadzētu cerēt, ka visus sporta veidus un nodarbes varēs veikt ar vieniem apaviem. Sporta apavi tiek ražoti tā, lai maksimāli pielāgotos kādai konkrētai nodarbei. Piemēram, ir tieši skriešanai domāti apavi. Tāpat ir aktīviem āra treniņiem pielāgoti apavi. Vēl savādāki ir sporta apavi, kas domāti fitnesam iekštelpās.

Var šķist, ka tie visi ir vienādi, tomēr tā nav. Atšķiras to svars, dizains, it īpaši atšķirība ir zolēm, kas pielāgotas dažādiem segumiem. Telpām domātie apavi būs vieglāki, ar elpojošu un plānāku virsmu, ar mīkstāku zoli, kas nebojā grīdas segumu. Un arī telpās ir ļoti dažādas aktivitātes, kurām sporta preču pārdevējs var ieteikt atšķirīgus apavus.

Skriešanas apaviem ļoti svarīgi, lai būtu stabila potīte un laba amotizācija. Tāpat vēl var izdalīt skriešanas apavus, kas domāti asfaltam un cietiem segumiem, un tādus, kas lietojami arī pa meža celiņiem, nelīdzenu un mīkstu segumu. Dodoties pirkt sporta apavus, jāzina, ko ar tiem plānojat darīt, jāzina sava iecerēta aktivitāte. Tad pārdevējs sporta veikalā spēs piedāvāt atbilstošos apavus.

  • Izmēru izvēlies ar rezervi

Pērkot sporta apavus, vajadzētu ņemt vērā ekspertu ieteikumu, ka labāk ir pirkt par pus izmēru lielākus apavus, nekā nesājat ikdienā. Nekādā gadījumā nav pieļaujams, ka sporta apavi ir pārāk cieši un spiež.

Aktivitāšu laikā pēdai vajag brīvi kustēties, tāpēc arī nepieciešama neliela rezerve. Pretējā gadījumā var nopietni samocīt kājas, var rasties noberzumi, būt spiediens uz pirkstiem. Vislabāk pirms iegādes apavus uzmērīt, pārliecināties, ka tie der.

Bieži vien sporta apavi tiek pasūtīti internetā. Un izrādās, ka izmērs nav īsti pareizs, jo katram ražotājam var būt sava izmēru specifika. Pirms pasūtīšanas labāk ar to iepazīties. Vai arī sporta veikalā tādus pašus apavus uzmērīt, bet pēc tam internetā pasūtīt par izdevīgāku cenu.