Mazs bērns nav traucēklis aktīvam dzīvesveidam

maza bērna dēļ nav jāatsakās no sporta, jūs variet sportot kopā

Cik vien es sevi atceros, es esmu bijusi aktīva dzīvesveida cienītāja. Nevaru nosēdēt mierā ne dienu, man patīk būt kustībā, izbaudīt piedzīvojumus, sportot. Kad pirms dažiem gadiem paliku stāvoklī, biju nobijusies, ka man tagad būs tikai jāsēž mājās, nevarēšu vairs darīt lietas, kas mani iepriecina un liek justies labi. Tomēr izrādījās, ka grūtniecība un arī mazs bērns nav šķērslis aktīvam un aizraujošam dzīvesveidam.

Mērenas aktivitātes grūtniecības laikā

Grūtniecības laikā ginekologs ieteica neaizrauties ar augstas intensitātes sportiskajām aktivitātēm, tomēr uzskatīja, ka mērena un pārdomāta fiziskā slodze tikai nāks par labu, jo palīdzēs kontrolēt svara pieaugumu, trenēs muskuļus, palīdzēs justies labāk. Un tā es arī darīju. Man bija normāla grūtniecība bez sarežgījumiem, tāpēc nebija nekādu speciālu ierobežojumu.

Ar ko es nodarbojos grūtniecības laikā? Apmeklēju grūtnieču vingrošanu baseinā, gāju uz jogas nodarbībām, devos garās pastaigās. Es esmu skrējēja, tomēr grūtniecības laikā skriešanu nomainīju ar nūjošanu, kas šķita piemērotāka.

Zīdainis, garas pastaigas un māmiņu vingrošana

Kad meita piedzima, man jau pēc divām nedēļām bija vēlme tā kārtīgi izkustēties. Ķermenis bija atpūties no dzemdībām un daudz maz sakārtojies, tāpēc es ar mazo sāku doties garās pastaigās. Tā kā meita varēja gulēt pat divas un vairāk stundas no vietas, es tajā laikā nevis mazgāju traukus un veļu, bet devos pastaigās ar ratiņiem. Tas ir lieliski, ka pilsētvide tam ir ļoti labi pielāgota, ir celiņi, taciņas, parki. Divas stundas biju kustībā, nostaigāju vairāk nekā desmit kilometus.

Pēc dažiem mēnešiem kopā ar meitu sāku apmeklēt vingrošanu māmiņām, kur var ņemt līdzi bērniņus. Tā bija lieliska nodarbe, kas man palīdzēja atgūt fizisko tonusu. To tiešām iesaku izmantot jaunajām māmiņām, jo tas ļauj iziet no mājas, satikt citas jaunās māmiņas, komunicēt, justies sabiedriskai.

Iespējams, ka tāpēc mani neskāra tāda problēma kā pēcdzemdību depresija, jo man bija saturīgs un daudzveidīgs dienas ritms. Protams, tas neglāba arī no trakām dienām, kad nekas neizdodas, jo meita visu dienu raud vai ir saslimusi. Bet tie bija īsi periodi, pēc kuriem atkal iegāju aktīvajā ritmā.

Doties piedzīvojumos kopā ar bērnu

Tagad, kad meitai jau ir divi gadi, mēs esam ļoti aktīvas, dodamies uz pasākumiem, sportojam, es visur viņu ņemu līdzi. Viņa man nav traucēklis. Protams, ka nedaudz ir jāpielāgojas, jāplāno, bet neizmantoju viņu kā attaisnojumu, lai neko nedarītu, iegrimtu dīvānā un audzētu tauciņus. Šovasar arī esam ieplānojušas doties ceļojumā uz ārzemēm. Jau tagad zinu, ka tas būs lieliski!

 

Lietas, kas man ļoti noder

 

  • Mugursoma

 

Kopš sākām ar meitu visur doties kopā, esmu kļuvusi par mugursomas fani. Tas ir tik ērti! Var visu salikt, rokas brīvas, mugura taisna. Nekādas plecu somiņas nevar mēroties ērtību ziņā ar mugursomu. Vecāki arī zina, ka bērniem līdzi jāņem dažādas lietas, bez kurām neiztikt, tāpēc mugursoma ir tieši laikā.

 

  • Ērti sporta apavi

 

Jau kopš grūtniecības laika atklāju, cik ērti ikdienā ir pārvietoties, ja izmanto kvalitatīvus sporta vai brīvā laika apavus. Nekad vairs nedodos pastaigās ar sandelēm vai balerīnu tipa kurpēm, pat ne ar kedām. Vienmēr izmantoju labus sporta apavus, kas sniedz pēdai atbalstu, ļauj kājām nenogurt.

 

  • Sporta rati meitai

 

Chicco sporta rati ir īsts palīgs. Ar tiem varu paņemt meitu līdzi jebkur. Sporta rati ir viegli, tos var iecelt transportā, salocīt un ielikt bagāžniekā. Sporta rati pat paņemami ceļojumā ar lidmašīnu. Meita tajos var atpūsties, pagulēt, paēst, ratu apakšā var ielikt vajadzīgās mantas. Sporta rati ir īstais palīgs aktīvām ģimenēm, kuras vēlas visur doties kopā ar saviem bērniem.