Mana labsajūtas formula: laba veselība, aktīvs dzīvesveids un veselīgs uzturs

labas veselības formula

Kas tev liek justies labi? Kāda ir tava labsajūtas un laimīgas dzīves formula? Man, piemēram, patīk labi justies savā ādā un parūpēties par savu ķermeni. Ja mans ķermenis jūtas labi, tad arī mans prāts un dvēsele daudz veiksmīgāk var saglabāt līdzsvaru un būt labo emociju un panākumu zonā.

Es rūpējos par savu veselību

Jau sen esmu sapratusi, ka laba veselība ir visa pamatā. Ja nav veselības, tad nevar izdarīt un sasniegt neko citu. Tāpēc es veltu uzmanību, laiku un līdzekļus tam, lai nodrošinātos, ka mans ķermenis ir labā stāvoklī. Es regulāri veicu visas veselības pārbaudes, apmeklēju ģimenes ārstu, ikdienā sekoju savai pašsajūtai. Noteikti veicu tās pārbaudes, kas noteiktā vecumā tiek rekomendētas, lai veiktu nopietno slimību skrīnigu un izvairītos no onkoloģiskām saslimšanām. Reizi gadā vizīte pie ginekologa ir mana regulārā rutīna, ko nekad neizlaižu.

Tāpat manu ierasto apmeklējamo vietu sarakstā ir arī mana zobārstniecība “Dr. Apines Klīnika”. Tā ir zobārstniecība, kuras profesionāļiem uzticos — vienmēr būs viss pārbaudīts un salabots visaugstākajā kvalitātē. Šī zobārstniecība man patīk ne tikai labo speciālistu, bet arī lieliskās atmosfēras un attieksmes dēļ. Vispār jau — veseli zobi ir labas veselības pamats. Un man tādi ir.

Aktīvs dzīvesveids — tā ir izvēle un rīcība

Jau sen nevaru savu ikdienu iedomāties bez sportiskām aktivitātēm. Es skrienu, nūjoju, vingroju, dodos pastaigās un pārgājienos. Vasarā man patīk peldēties, braukt ar velosipēdu. Visas šīs aktivitātes aizņem lielu daļu manas ikdienas. Ja ilgāku laiku nevaru nodoties savām iecienītajām aktivitātēm, tad nejūtos labi, meklēju iespēju, kā to tomēr izdarīt. Kaut vai nebraucu uz darbu ar auto, bet tā vietā izvēlos stundu garu gājienu līdz darbavietai. Aktīvs dzīvesveids sākumā prasa piespiešanos, bet tad, kad ķermenis ir pieradis, tad vairs nevar iztikt bez ierastās aktivitāšu devas, tā jau kļūst par pozitīvu atkarību. Tā noteikti ir labāka atkarība par tādu, kas liek sēdēt dīvanā, skatīties TV un ēst bulciņas.

Tu esi tas, ko tu ēd

Protams, ka nevar labai pašsajūtai būt tikai sports, jābūt arī veselīgam uzturam. Te jāņem vērā sava organisma individuālās īpatnības un vajadzības, jo ķermenis jau pats pasaka priekšā, kas tam ir derīgs un vajadzīgs.

Veselīgs un sabalansēts uzturs sniedz ķermenim barības vielas, enerģiju, būvmateriālus. Es vairāk izvēlos augu valsts produktus, pēc iespējas mazāk tos termiski apstrādāju. Gaļu ēdu, bet reti un labas kvalitātes, jo citādi man organisms jūtas smags un pārblīvēts. Tad nevar pilnvērtīgi nodoties fiziskajām aktivitātēm. Mainīt ēšanas paradumus sākumā ir grūti, jo pieradums ir liels, arī ķermeņa atkarība no cukura, miltiem, pusfabrikātiem un citām tikpat neveselīgām lietām velk atpakaļ, liek atkal un atkal krist kārdinājumā. Katram ir jāatrod sava motivācija un ieroči, kā uzvarēt šo cīņu. Bet tad, kad ir panākts, ka organisms vairs necīnās pēc nevajadzīgā, ir lieliska sajūta.