Kredītu apvienošana un citi veidi, kā sakārtot finanses

planošana

Naudas jautājumi vienmēr ir sensitīvi. Neviens nav pasargāts no grūtībām un negaidītiem triecieniem, kas atsaucas un finansiālo situāciju. Bet tieši stabilas finanses ir viens no tiem faktoriem, kas ikvienam ievērojami samazina stresa līmeni un ļauj naktīs mierīgāk gulēt. Tāpēc, ja satraukuma līmenis par finansēm ir pārāk augsts, tad jāmeklē veidi, kā to samazināt.

 

  • Jāveic finanšu audits

 

Lai vispār saprastu, kas tad ir galvenās problēmas, kas rada stresu finansēs, ir jāveic situācijas izvērtēšana — viss skaidri un saprotami jāuzliek uz papīra. Skaitļi, summas, termiņi, cik naudas ienāk, cik un kādās pozīcijās iziet no konta. Tad varēs noteikt diagnozi un meklēt labākos risinājumus.

 

  • Jāsāk veidot uzkrājumus

 

Lai arī kādi mēri tiktu pieņemti, jāatceras, ka viens no labas finanšu pārvaldības likumiem ir uzkrājumu veidošana. Tas ievērojami ļauj mazināt satraukumu par negaidītiem izdevumiem un ienākumu īslaicīgu samazināšanos. Uzkrājumus veidot var pat no nelieliem ienākumiem, kaut vai pa dažiem eiro katru mēnesi. Tas vienalga būs vismaz kaut kāds risinājums neparedzētām situācijām.

 

  • Jāoptimizē kredītsaistības

 

Skaidrs, ka viens no būtiskiem faktoriem, kas var neļaut iegūt sirdsmieru, ir smagas un problemātiskas kredītsaistības. Un šādam jautājumam noteikti jāķeras klāt pēc iespējas ātrāk, jo tam ir tendence ar katru dienu samilzt. Viens no risinājumiem var būt kredītu apvienošana, kas ļauj saistības padarīt pārskatāmākas, iegūt izdevīgākus aizdevuma nosacījumus. Kā arī samazināt to naudas summu, kas katru mēnesi jānovirza kredītmaksājumiem. Par kredītu apvienošanu vairāk var lasīt:

https://www.latvijashipoteka.lv/lv/hipotekarais-kredits/kredits-privatpersonai/16/kreditu-apvienosana.

 

  • Jāplāno budžets

 

Tad, kad pamatproblēmas ir atrisinātās vai vismaz saprasts, kā to darīt, ir jāapņemas un praktiski arī jāsāk veidot labāki finanšu pārvaldības paradumi. Ja turpinās tādā pašā garā, tad jau problēmas nekur nepazudīs, arī labotās kļūdas drīz vien atkal būs aktuālas. Tāpēc jāsāk atbildīgāk plānot savu budžetu, domājot par ienākumu un izdevumu līdzsvaru, izskaužot nevajadzīgus un pārmērīgus tēriņus. Jaunu paradumu ieviešana gan var arī neizdoties uzreiz, vajag sākt pa vienam, pa solītim, pieradinot sevi pie pārmaiņām, sajūtot to pozitīvo rezultātu.

Dažādas idejas, kā plānot ikmēneša un arī ilgāku termiņu budžetus, var atrast arī internetā: http://www.delfi.lv/vina/personiba-un-brivais-laiks/aktuali/ieteikumi-ka-erti-planot-gimenes-budzetu.d?id=47714973.

Ieskaties, varbūt tieši tur atrodi sev piemērotus risinājumus.