Kāpēc pārbaudīt dzimumzīmes

dzimumzīmes

Vai jūs pievēršat uzmanību dzimumzīmēm uz sava ķermeņa? Visticamāk, ka nē, ja vien tās nav uz sejas vai kādā citā labi pamanāmā vietā. Pie šiem brūnajiem plankumiem esam tik ļoti pieraduši, ka tos pat vairs nepamanām, kad skatāmies uz sevi. Tomēr dzimumzīmes ir pelnījušas uzmanību. Vismaz ik pa laika, lai novērtētu to izskatu un veselību.

Dzīves laikā veidojas arvien jaunas dzimumzīmes. Arī esošās var mainīties — gan izmērā, gan formā, gan krāsā. Vairumā gadījumu šādas pārmaiņas neko nenozīmē un ir labdabīgas, tomēr ir gadījumi, kad dzimumzīmju pārmaiņas liecina par kādu nopietnāku ādas saslimšanu. Sliktākajā gadījumā tas var būt arī ādas vēzis jeb melanoma. Tāpēc dzimumzīmēm ir jāpievērš uzmanība un jānovērtē to pārmaiņas. Vislabāk un profesionālāk to var izdarīt dermatologs. Pie dermatologa tiks veikta dzimumzīmju pārbaude, kas precīzi ļaus novērtēt dzimumzīmju stāvokli un noteikti, vai par pārmaiņām būtu jāsatraucas.

Labdabīgos gadījumos dermatologs var ieteikt, kā efektīvāk atbrīvoties no dzimumzīmes. Ja ir aizdomas par ļaundabīgu veidojumu, tad  dermatologs nozīmēs tālākas pārbaudes un kopā ar citiem speciālistiem lems par piemērotāko ārstēšanu un vajadzības gadījumā arī ķirurģisku iejaukšanos.

Statistika par melanomas saslimšanu un pat nāves gadījumiem ir ievērojami pieaugusi tieši pēdējā desmitgadē, kad strauji palielinājies arī gados jaunu slimnieku īpatsvars. Tas liek ārstiem zvanīt trauksmes zvanu un sabiedrībā aktualizēt ādas veselības jautājumus, izglītot par to, kā sevi pasargāt no šīs kaites, kā izvērtēt riska faktorus. Speciālisti uzsver, ka viens no būtiskiem instrumentiem it tieši regulāras vizītes pie dermatologa un dzimumzīmju pārbaude, kas ļauj ārstam laikus diagnosticēt saslimšanas.

Ja jūs vēl nekad neesat bijuši pie dermatologa un pārbaudījuši dzimumzīmes, tad to noteikti vajadzētu ieplānot, lai pārliecinātos, ka neattīstās kāda saslimšana. Vairāk par dzimumzīmju pārbaudi uzziniet: http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/dzimumzimju-nonemsana.

Melanoma ir viens no agresīvākajiem vēža veidiem, kas grūti pakļaujas ārstēšanai, tāpēc ir ļoti svarīgi to atklāt jau agrīnā stadijā, kad vēl ir labas izredzes to ārstēt un pilnībā uzveikt.